Diagnostyka

Test dr. Schimmela

W gabinecie BIOBALANCE wykonywana jest diagnostyka za pomocą testu dr. Schimmela inaczej określanego jako VEGA TEST (test wegetatywno rezonansowy). Test ten, oparty na metodzie biorezonansu (reakcji organizmu na określone impulsy elektromagnetyczne), został opracowany przez niemieckiego lekarza Helmuta Schimmela w 1978 roku. Helmut Schimmel był uczniem Reinholda Volla, ojca elektroakupunktury. Opierając się na dokonaniach nauczyciela oraz twórców podstaw metody biorezonansu i terapii MORA: Franza Morella i Ericha Raschego, stworzył własną metodę, która w szybki i dokładny sposób pozwalała dokonać diagnozy.

To nowoczesne badanie diagnostyczne stosowane przez 10 000 lekarzy w znanych klinikach, centrach medycznych w 40 krajach na świecie. Badanie polega na wyszukaniu jednego lub kilku reprezentatywnych punktów (BAP – biologicznie aktywne punkty) na palcach dłoni. Dzięki odpowiednio dobranemu punktowi można uzyskać precyzyjną informację o funkcjonowaniu naszego organizmu w czasie około 60-90 minut. Badanie wg metody dr. Schimmela pozwala zdiagnozować obecność bakterii, grzybów, wirusów czy pasożytów, mających istotny wpływ na stan naszego organizmu. Ponadto badanie jest całkowicie bezinwazyjne, bezpieczne oraz bezbolesne. Poza tym jest to najdokładniejsze badanie w kierunku obecności krętka borrelii.
Dokładność testu sięga 95%. Diagnostyka za pomocą tego badania pozwala wykryć przyczyny zaburzeń nieuchwytne w standardowych badaniach krwi czy moczu.

*Wyniki Vega testu metoda dr. Schimmela nie są diagnozami w rozumieniu medycyny akademickiej, a wykorzystywany sprzęt nie jest aparatura medyczną. Niemniej w niektórych trudnych, chronicznych przypadkach metoda dr. Schimmela może być pomocna dla lekarzy w znalezieniu ich przyczyn i skutecznych rozwiązań. Aparat do metody Vega testu nie jest aparaturą medyczną w rozumieniu art. 2 pkt. 38 ustawy z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych.